Що повинен знати водій, якого зупинила патрульно-дорожня поліція?

Що повинен знати водій, якого зупинила патрульно-дорожня поліція?

Автомобіль, за кермом якого ви перебуваєте, зупинила патрульно-дорожня поліція. Як ви повинні поводитися? В Україні діє Закон «Про національну поліцію», в ньому чітко прописані причини, за якими може бути зупинений транспортний засіб. Майте на увазі, такої причини, як «перевірка документів» більше немає.
Причиною зупинки може бути:
— порушення правил дорожнього руху;
— немає номерного знака, або він закріплений в недозволеному місці. Також поліцейський має право вас зупинити, якщо ваші номери заляпані брудом і цифри на них не видно;
— якщо є ознаки того, що ваш автомобіль несправний;
— якщо автомобіль знаходиться у розшуку і деякі інші, з якими можете ознайомитися в статті 35 Закону «Про національну поліцію».
Усі інші причини зупинки автомобіля (яких немає в Законі) – незаконні.
У водія повинні бути при собі такі документи:
посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії; реєстраційний документ на транспортний засіб; поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Якщо вас зупинили за порушення правил на перехресті, де встановлений світлофор, переконайтеся, що ви дійсно порушили ці правила. Ви повинні знати, що світловий сигнал має бути встановлений в максимально доступному для огляду місці. Ви повинні чітко бачити його сигнали з відстані не менше 50 метрів, дорожнє покриття повинне бути відповідним – без ям і пошкоджень, а дорожня розмітка чітка і видима. В іншому випадку розмітка може вважатися недійсною. І ви можете оскаржувати претензії поліціянтів.
Звичайно, не кожен водій може кваліфіковано відстоювати свої права. В Україні зараз широко практикується допомога громадських активістів, які мають відповідні освіту, знання і можливості допомогти за необхідності.
Ні цвяха, ні жезла вам на дорогах, водії.

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *